Hizmetlerimiz

Yeminli Tercüme

Ankara 3,6,7,11,15,16,18,20,29,33,34,50 vs. noterlerden yemin belgeli profesyonel mütercimler tarafından tercüme edilip imza edilen, yasal sorumluluk gerektiren tercüme hizmetimizdir. Bunun resmi anlamı, yaptığımız tercümelerin resmi mercilerce geçerli sayılması olsa da bize bundan daha ötesini ifade eder. Yeminli olmak müşterinin sırlarını saklamak zorunluluğunu da anlatır bize. Dahası, bizim yeminli oluşumuz müşterilerimizle aramızda otomatik şekilde imzalanmış varsaydığımız bir "gizlilik anlaşması" nı imgeler. Pek çok müşterimiz aynı sektörde bir birlerine rakip firmalardır. Bu yüzden çevirmenlerimizle ve diğer personelimizle özel gizlilik sözleşmelerimiz vardır. Müşterilerimizle de talep edildiği takdirde gizlilik anlaşmaları imzalayabilriz. Ayrıca gerektiğinde tercümelerinizin Noter tasdikleri hizmet bedeli alınmaksızın sadece bu kurumlara ödenen masraflar alınarak büromuz personeli tarafımızdan yapılmaktadır.

Teknik Tercüme

Mühendis danışmanlar ve alanında uzman teknik çeviri ekibiyle aşağıdaki konularda teknik çeviri hizmeti vermekteyiz. Hem de birçok meslektaşımızın “teknik çeviri zor çeviri” anlayışıyla teknik çeviri için talep ettiği ek ücreti talep etmeden… Karayolları , otoyollar, demiryolları, köprüler, viyadükler, metrolar, raylı sistemler,havaalanları, barajlar ve hidroelektrik santraller, tüneller, limanlar, boru hatları, konut-ticari –endüstriyel binalar, fabrikalar endüstriyel tesisler-santralle, iletim yapıları, alt yapı, hidrolik, kanalizasyon, arıtım, sulama, betonarme-ön gerilmeli beton-çelik-prefabrike yapılar ve bunların üretimi, imalatı ile ilgili kullanma, bakım yapım, onarım kılavuzları, servis kılavuzları, üretim, imalat aşamasını kapsayan tüm evrak tercümeleri, fizibilite ve hak ediş raporları.

Hukuki Tercüme

Uluslararası hukuk ve T.C. hukuku konusunda uzman hukukçu tercümanlar tarafından verilen yazılı tercüme hizmetidir. Hukuki ve ticari verilen yazılı tercüme hizmetdir. Hukuki ve ticari anlaşma ve sözleşmeler, uluslararası anlaşmalar, distribütörlük sözleşmeleri, toplantı tutanakları, dava dilekçeleri, kanun ve yönetmelikler, mahkemekararları vekaletnameler, beyannameler, patent söleşmeleri,diplolama,pasaport, hüviyet, öğrenci belgeleri, traskriptler, YÖK denklik belgeleri.

Tıbbi Tercüme

Tıp terminolojisine hakim konusunda uzman tercümanlarımız tarafından verilen hizmetlerimizdir. Tıp, eczacılık, farmakolojik raporlar, medikal, cihaz kullanım ve bakım kılavuzları

Akademik Tercüme

Öğrencilere, öğretmenlere, tez, araştırma notları ve her türlü bilgikaynaklarının tercümeleri ilgili eğitim konusunda verdiğimiz hizmetlerimizdir. Eğitim amaçlı çalışmalarımız için verdiğimiz bu hizmetlerimizden öğrenci indirimiyle yararlanın...

Basın Çevirileri ve Ebedi Çeviriler

Firmanız, partiniz, kurumunuz vs ile ilgili iç ve dış basında çıkan haber ve görüşleri takip ediyor sizlere günlük, haftalık, aylık raporlar veriyoruz.

Simultane Çeviriler

Simultane çeviride, çevirmen içinde mikrofon ve kulaklık olan bir çeviri kabinindedir. Konuşmacının söylediklerini kulaklığı aracılığıyla duyar ve aynı anda bir başka dillere çevirir; çevirisi mikrofon aracılığıyla dinleyicilere iletilir. Altı saatlik ortalama bir çalışma gününde, simultane çevirmen 65 yazılı sayfaya eşdeğer malzemeyi çevirir. Simultane çeviri, daha çok büyük ve özellikle çok dilli toplatılarda tercih edilir. Simultane tercümanlık hizmetini, çok iyi dil bilgisi, diksiyon ve konulara hakimiyet gerektirdiğinden diğer çevirmenlerimizin dışında sadece simultane çeviri yapan tecrübeli profesyonel ekibimiz tarafından veriyoruz.

Ardıl Çeviriler

Çevirmenler, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik ekipman kullanmaz. Konuşmacı, konuşmacının içeriğine göre birkaç cümle veya dakika boyunca konuşurken çevirmen not tutar. Konuşmacı daha sonra durur ve çevirmen söylenenleri diğer dilde tekrar eder. Ardıl (konsekütif) çeviri genellikle söz konusu toplantının çok kısa, teknk, gizli veya resmi olması nedeniyle simultane çeviri yapılamayan durumlarda başvurulan bir yöntemdir.

Redaksiyon

Daha önce başka kurum ya da kişilerce çevirisi yapılmış metinlerizi aynı kalite ve hizmet anlayışımızla redakte edebilir, gerekli düzeltmeleri yapabiliriz. Her şeye rağmen dil kavramının ne denli öznel olabileciğini düşünerek müşterilerimizn uyarı, ve düzenlemelerini ücretsiz olarak yapıyoruz.

Deşifre

Konferans, seminer, kongre gibi organizasyonların ses kayıtları yanında kasete yada herhangi bir versi saklama ünitesine kaydedilmiş her türlü konuşmanın deşifre edilerek yazılı döküman haline getirilmesi hizmetimizdir. Yazılı döküman haline getiriyor ve istenilen dilde tercümesini yapıyoruz.

Fiyatlandırma

Ücretlerimiz pek çok değişken faktöre bağlı olduğu için her müşterimize hatta her projeye göre farklılaşabilmektedir.

Metnin uzunluğu, daha önce benzerlerinin yapılmış olması, metin içi tekrarların, resim, fotoğraf, çizim, grafik gibi biçimsel özellikleri, talep edilen teslimatsüresi, talep edilen format vb. pek çok değişken fiyatlarımızı etkiler. Bu yüzden kaynakmetnin tamamının kurumumuzca incelenmesi çoğunlukla rekabetçive akılcı fiyatlandırmamıza yardımcı olur. Ayrıca yıllık anlaşmayla çalışan firma ve kurumlara bir çok avantaj ve ödeme kolaylığı sağlanır.

Gerek kurumsal, gerekse bireysel hizmetlerimiz, yüksek kalite ve uygun fiyat anlayışıyla sağlanmaktadır. Buradaki en önemli etken, firmamızın bünyesinde profesyonel, deneyimli ve uzman bir kadro barındırıyor olmasıdır. Toplu işlerinizde bizimle önceden iletişim kurarak özel fiyat tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Fiyatlandırma da asıl belge değil,çeviri çıktısı üzerinden 1 sayfa için 1000 karakter esas alınır. Sözcük sayımı, Microsoft Word ofis programındaki sözcük sayımı komutu sonucuna dayanır. Müşerilerimiz tarafından kontrol edilmesi son derece kolay olan bu yöntemin en sağlıklı ücretlendirme yöntemi olduğuna inanıyoruz.

Yapılacak tercümelerimizi internet, faks vb. ile iletmeniz sonrasında, müşteri temsilcimiz sizlerle temasa geçerek fiyatlandırma hakkında sizleri bilgilendirecektir.

İşin büyüklüğüne bakmaksızın, tüm müşterilerimize aynı önem ve ilgiyi göstererek, işlerinin mümkün olduğunca en kısa sürede teslimini temin etmekteyiz.